ľuďom aktívnu formu liečenia svojich ťažkostí z detstva.
Liečenie
Niektoré naše traumy ležia hlboko v nás a naše vedomie ich chce potláčať a týmto spôsobom nás chrániť. Pri prvom zvedomovaní správania prichádza na rad popieranie, prekvapenie a postupne hnev za to, čo sme ako bezmocné deti zažili.
V tomto prípade odporúčame aplikovať sebasúcitný dialóg:
Skúste si skrz meditáciu predstaviť seba ako dieťa. Postupe sa pozrite na to dieťa ako na inú bytosť, ktorú máte radi. Môžete si predstaviť vašu dcéru, či synovca
Spomeňte si na situáciu, ktorá vo vás spustila prehnanú reakciu. Ako sa asi toto dieťa v danej situácii cíti? Čo mu chýba?
Identifikujte tento silný pocit v tele, položte naň ruku, ohmatajte ho.
Porozprávajte sa s dieťaťom. Čo by ste mu ako dospelý, ktorý už viac vie aj viac môže, povedal/a, aby ste mu pomohli?
Hľadáte odbornú pomoc?
V PRAVIDELNÝCH TERMÍNOCH ORGANIZUJEME WORKSHOPY A SKUPINOVÉ SEDENIA
Sú vedené skúsenými odborníkmi, ktorí dokážu našim klientom odprezentovať hodnotné informácie, ale aj poskytnúť seba-skúsenosti potrebné na liečenie ťažkostí z detstva.
Skupinové terapeutické sedenia
Pre ľudí, ktorí sú pripravení riešiť svoje ťažkosti v aktívnej sebapráci organizujeme pomáhajúce skupiny. Skupina sa stretáva v počte šiestich až ôsmich klientov pod vedením dvoch odborníkov.
Natália má za sebou štúdium psychológie, 5 ročný sebaskúsenostný výcvik v aplikovanej psychoanalýze, atestácie v odbore klinická psychologička a tiež ukončené vzdelanie v praktickej klinickej neuropsychológii dospelých. Pracuje pod profesionálnou supervíziou psychoterapeutického garanta.
Peter Gubiš
Peter ma ukončené psychologické vzdelanie na Univerzite Komenského. Aktuálne sa nachádza vo výcviku v psychoanalytickej psychoterapii. Od roku 2020 pracuje pod profesionálnou supervíziou.
Zdenka Mikešová
Zdenka má ukončený dlhodobý psychoterapeutický výcvik v katatýmne imaginatívnej psychoterapii, trojročný vzdelávací cyklus v arteterapii a aktuálne je vo výcviku v symbolterapii. Vo svojej súkromnej praxi sa venuje najmä dospelým klientom s vývinovou traumou, ktorá ovplyvňuje ich sebareguáciu, obraz o sebe a kapacitu vzťahu.
Miroslava Čechová
Miroslava je klinická psychologička a psychoterapeutka. Venuje sa psychoterapii dospelých klientov. Štúdium psychológie ukončila v roku 2009 na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela v Pezinku na psychosomatickej klinike a ženskom oddelení. Ukončila dlhodobý výcvik v katatýmne imaginatívnej psychoterapii a naďalej pokračuje vo vzdelávaní sa v tejto metóde.
Recenzia
„Skupina pre mňa bola odrazovým mostíkom pre ďalší sebarozvoj. Mala som šancu zistiť, aké je to môcť sa niekomu s plnou dôverou zdieľať. Často mnohí z nás zdieľali podobné zážitky alebo vzorce z detstva a ja som tak nadobudla pocit, že pocity, ktoré zažívam sú validné.“
Organizujeme workshopy s odborníkmi, na ktorých sa účastníci majú možnosť dozvedieť viac o tom, ako vzniká trauma, ako funguje vzťahová väzba, ale aj nabrať praktické zručnosti so spracovaním zaplavujúcich emócii. Workshopy vedú skúsení odborníci.
Poplatok za vstup predstavuje platby na odborníkov, miestnosť a ďalšie nevyhnutné náklady. Podľa našich grantových a kapacitných možností prijimame do skupín a workshopov aj tých z vás, ktorí si nemôžudovoliť zaplatiť 100%. Ak je to váš prípad, napíšte nám info@odputajsa.sk s predmetom "mám záujem o zľavnený workshop" a uveďte, koľko môžete zaplatiť.
psychiatrička, psychoterapeutka a výskumníčka. Vo svojej praxi sa venuje liečeniu dôsledkov nespracovaných nepriaznivých zážitkov z detstva u dospelých ľudí a možnostiam posilňovania resiliencie.
Petra Klastová Pappová
existenciálna psychoterapeutka, lektorka vzdelávania v psychoterapii, supervízorka, klinickápsychologička a vysokoškolská pedagogička (Paneurópska vysoká škola).
Zuzana Hitková
existenciálna psychoterapeutka, lektorka vzdelávania v psychoterapii a liečebná pedagogička.
Jana Vyskočil Račková
psychoterapeutka, vyškolená v EMDR psychoterapii, TIR a TRE®️, ktoré sa venujú práci s traumou. Je súčasťou Modrého Anjela. Venovala sa krízovej intervencii a problematike násilných vzťahov v Národnej linke pre ženy zažívajúce násilie.
Zuzana Broskvová
psychologička, facilitátorka proceorientovaného prístupu, robí psychoterapiu pod supervíziou, certifikovaná koučka, dlhoročná lektorka soft skills rozvoja v organizáciách.
Dana Sidorová
psychologička, facilitátorka proceorientovaného prístupu, surf terapeutka a lektorka. Po živote v rôznych krajinách sa pred 3 rokmi vrátila na Slovensko a rozvíja v Žiline celostné centrum Synergia - priestor pre terapiu a rozvoj.
Ivan Vyskočil
vyštudoval psychológiu (2010), je medzinárodne certifikovaný EMDR (metóda na uzdravenie traumy) praktik a supervízor certifikovaný na Flash techniku. Pôsobí ako lektor rodinných a systémových konštelácií, rodičovský konzultant a lektor kurzov Rešpektovať a byť rešpektovaný.
Alena Hrčková
andragogička a psychoterapeutka. Vzdelanie si doplnila špecializáciou v intenzívnych psychoterapeutických výcvikoch (osemročný výcvik Hlbinnej psychodynamickej psychoterapie, trojročný výcvik EMDR – zameraný na liečbu porúch a následkov psychotraumy, EMDR pre deti a adolescentov, EMDR a Rodinnej terapie).
Lucia Závacká
je psychologička a psychoterapeutka. Absolvovala dlhoročný výcvik v gestalt psychoterapii. Gestalt terapia kladie dôraz na uvedomovanie si vlastného vnímania, prežívania a správania v prítomnej situácii tu a teraz. Absolvovala I. a II. modul výcviku v EMDR terapii pre dospelých (psychotraumatológia).
Recenzia
Som veľmi rád za rozumiteľné vysvetlenie. Workshop mi veľmi pomohol v hlbšom pochopení mojej traumy. Zároveň cítim, že som stále procese hľadania, čo spôsobilo moje súčasne ťažkosti.
Skupiny, ktoré organizujeme sú založené na vzájomnom rešpekte a dôvere. Tieto skupiny sú zamerané na zdieľanie zraňujúcich udalostí z detstva. Po porade s obdorníkmi sme sa rozhodli robiť iba uzavreté skupiny a preto je pre nás dôležité poskytnúť členom bezpečie a konzistentnosť. Na skupinu sa preto nedá prísť iba pozrieť a potom odísť. Sila dynamiky skupiny je práve v jej bezpečí. Ak by niekomu skupina nevyhovovala, je pre človeka veľmi prínosné to prebrať s terapeutmi alebo priniesť na skupinu pocit diskomfortu. Keďže je to skupina, ktorá je súcitná, nebude sa tam diať žiadne odsudzovanie či hodnotenie. Oveľa skôr ako odchod ľudí povzbudzujeme pocit priniesť. Vtedy totižto môže prísť skutočné liečenie.
Keďže tvoríme uzavreté skupiny s maximálnym počtom účastníkov, držíme vám miesto. V uzavretej skupine sa už nikto ďalší pridať nemôže a preto peniaze nevraciame, iba vo veľmi špecifických prípadoch (sme však otvorení načúvať).
Skupina sa skladá z 8 klientov, členov, s podobnými skúsenosťami z detstva a 2 psychoterapeutov, ktorí majú skúsenosti so skupinou. Na stretnutiach je vďaka prítomnosti terapeutov vytvorený bezpečný priestor pre zdieľanie, komentovanie, vyjadrovanie sa. Skupina nemá špecifický cieľ, avšak vďaka zdieľaniu vytvára príležitosť na napravujúce skúsenosti tráum z detstva.
Skupina sa stretáva na rôznych miestach v Bratislave, záleží od konkrétnych terapeutov. Buď zabezpečia miesto oni, alebo my, ako organizácia. Stretnutie prebieha každý týždeň na rovnakom mieste, po dobu 1.5 hodiny, spolu 10 týždňov.
Úvodné sedenie je formát, ktorý vám pomáha sa poradiť s psychoterapeutmi o vašich problémoch a vhodnosti vstupu do skupiny. Za 30 minút zistíte, ako sa pri nich cítite a či by je pre vás skupina aktuálne vhodná. Treba však pamätať na to, že skupinová terapia je v oveľa väčšej miere o ostatných klientoch ako o terapeutoch samotných.
Áno. Môžete sa rozhodnúť po úvodnom sedení nepokračovať alebo v prípade, že sa chcete zúčastniť skupiny, odrátame vám 20€ zo sumy a zaplatíte na jednu či dve splátky zvyšnú sumu za skupinové sedenia.
Skupina bude taká hlboká, akú si ju spoločne s ostatnými klientami spravíte. Všetko tam závisí len a len od ľudí samotných. Pocit spolupatričnosti, ktorý sa dá zo skupinovej terapie získať je skutočne unikátny a rozdielny ako stretnutie s kamarátmi pri pive či na prechádzke.
Veríme, že vedieť si zaplatiť za svoje zdravie dokáže byť liečivé. Príspevok, ktorý nám v súvislosti s terapiou uhrádzate nám pomáha zaplatiť náklady na miestnosť, čas terapeutov a ďalšie nevyhnutné náklady spojené s prevádzkou (účtovníctvo, reklamu na sociálne siete a pod.). Sme si vedomí, že túto sumu si mnohí ľudia nemôžu dovoliť zaplatiť. Hľadáme preto možnosti, ako im sprístupniť terapiu tak, aby to bolo pre nich čo najjednoduchšie.
Skupinová terapia je najefektívnejšia, ak kopíruje spoločnosť, ktorú denno-denne stretávame: ženy, mužov, starších aj mladších. Podľa možností sa preto snažíme vyskladať skupinu tak, aby bola zastúpená rôznorodo. Skupinu zjednocuje téma zranení z detstva.
Prihláste sa na odber noviniek
Newsletter posielame v rozumnej miere tak, aby sme vás nezahlcovali a priniesli vám hodnotné informácie.
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to improve browsing experience and to show (non-) personalized ads. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site. Not consenting or withdrawing consent, may adversely affect certain features and functions.
Funkčné
Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.