Odpútaj sa logo
0

Sme ľudia, ktorí si

zažili traumy
a veríme v silu ich liečenia.

Juliana Gubišová, zakladateľka projektu Odpútaj sa

Juliana Gubišová

ZAKLADATEĽKA PROJEKTU ODPÚTAJ SA
Psychológiu vnímam ako užitočný nástroj pre lepšie porozumenie sebe a svojmu okoliu. Vďaka psychoterapii som pochopila, že v liečení mojich tráum je obrovská sila. Toto poznanie mi pomáha žiť stabilnejší a spokojnejší život. V našom projekte sa venujem stratégii, marketingu, tvorbe obsahu a projektovému riadeniu. Popri práci na projekte chodím rada do sauny a otužovať, prechádzať sa s mojím psíkom Keksíkom a tiež rada objavujem nové gastro podniky.

Ján Mitáč

SPOLUZAKLADATEĽ PROJEKTU ODPÚTAJ SA
Po dlhých rokoch práce na sebe som pochopil, že vysoká citlivosť môže byť darom. Veľký podiel na tom má psychoterapia, kde som mal možnosť načrieť do svojho vnútra. Vďaka tomu som zmenil pohľad na seba a svet okolo mňa. V projekte Odpútaj sa mám na starosti komunikáciu s partnermi a dbám o to, aby všetky naše eventy prebehli hladko a ľudia sa na nich cítili, čo možno najlepšie.
Popri práci na projekte sa zaujímam o kultúru (v tejto oblasti aj pracujem) a spoločenské dianie. Pred zhonom rád utečiem do lesa a turistika je mojou obľúbenou činnosťou. Okrem toho rád trávim čas s rodinou a priateľmi pri vychutnávaní si dobrého jedla.
Ján Mitáč, spoluzakladateľ projektu Odpútaj sa
Radovan Vítek, finančný manažér projektu Odpútaj sa

Radovan Vítek

FINANČNÝ MANAŽÉR PROJEKTU ODPÚTAJ SA
Individuálna psychoterapia mi pomohla s nekontrolovanými prívalmi hnevu, naučila ma byť láskavejší k sebe a svojim blízkym.
V projekte Odpútaj sa mám na starosti technickú a finančnú stránku. Som zodpovedný za plánovanie procesov, rozpočtu a na tímových stretnutiach som ten, čo ťahá zvyšok naspäť na zem z ríše snov a predstáv. Popri práci na projekte sa angažujem v gastronómii.
Aktívne sa venujem plávaniu, cyklistike a lezeniu. Rád čítam sci-fi a nepohrdnem dobrou stolovou hrou v kruhu priateľov a chutného jedla.

Natália Kaščáková

ODBORNÁ GARANTKA PROJEKTU ODPÚTAJ SA
Psychiatrička, psychoterapeutka a výskumníčka. 
Vo svojich výskumoch mapujem výskyt nepriaznivých zážitkov z detstva u dospelých obyvateľov Slovenska, vrátane psychického a fyzického násilia, sexuálneho zneužívania, a emočného a fyzického zanedbávania. Skúmam vplyv nepriaznivých udalostí a vyvažujúci vplyv zdrojov odolnosti na neskoršie utváranie vzťahov a na celkové zdravie človeka v dospelosti. Vo svojej praxi sa venujem liečeniu dôsledkov nespracovaných nepriaznivých zážitkov z detstva u dospelých ľudí a možnostiam posilňovania resiliencie. V projekte dohliadam na jeho odborné zázemie a konzultujem výber spolupracujúcich odborníkov.
Natália Kaščáková, odborná garantka projektu Odpútaj sa
Katarína N. Pázmány odborná konzultantka projektu Odpútaj sa

Katarína N. Pázmány

ODBORNÁ KONZULTANTKA OBSAHU PROJEKTU ODPÚTAJ SA
Psychologička a psychoterapeutka (logoterapia a existenciálna analýza). Na psychoterapiu sa pozerám ako na priestor, kde má človek možnosť pravdivo nazerať na seba a svoj život. 
Teší ma, keď vidím, ako sa ľudia stávajú odvážnejšími a láskavejšími sami k sebe a teším sa, že projekt Odpútaj sa to sprostredkováva skupinovou formou ďalej. V projekte dohliadam na texty, ktoré vidíte, aby boli v súlade s aktuálnymi poznatkami.
Inak som dvojmama, žijem na vidieku a zbožňujem hory a akrobaciu.

Katarína Kováčová

DOBROVOĽNÍČKA PRE TVORBU OBSAHU
Mám rada ľudské príbehy o chvíľach šťastia, smútku a hnevu, vrátane tých mojich. Rozhovory o nich a aj samostatné vnútorné reflexie mi pomáhajú približovať sa k sebe a ostatným a to ma teší najviac - byť si blízko.
Katarína Kováčová, študentka scenáristiky VŠMU, pracuje ako dobrovoľníčka pre projekt Odpútaj sa
Radoslava Kačenková, študentka psychológie Ostravskej univerzity, dobrovoľníčka pre projekt Odpútaj sa

Radoslava Kačenková

DOBROVOĽNÍČKA PRE TVORBU OBSAHU
Ako študentka psychológie ma na tomto odbore najviac fascinuje jej rozmanitosť, presah do rôznych oblastí života a to, ako emócie a skúsenosti môžu formovať ľudskú myseľ.  V rámci projektu Odpútaj sa sa venujem tvorbe blogového obsahu a okrem iného som veľká fanúšička Harry Pottera, mačiek a kníh.
Víziou nášho občianskeho združenia je vybudovať citlivú komunitu ľudí, 
ktorí sa navzájom podporujú v liečení svojich ťažkostí. Veríme v silu bezpečného, 
povzbudivého a súcitného prostredia pre zdravý rast človeka.

Zaujal vás koncept pomáhajúcich skupín?

KAŽDÝ UTOROK ALEBO STREDU OD 17.00 V BRATISLAVE
Skupinové sedenia vytvárajú bezpečený priestor a súcit pre zdieľanie všetkých vašich emócii.  Je to jedinečná možnosť odhaliť svoje kvality či ťažkosti. 
V marci otvárame ďalšie skupiny. Stretávajte sa s ďalšími siedmymi klient(k)ami v súcitnom prostredí.
Prihláste sa už dnes.

Pozrite si aktuálnu ponuku otvorených skupín

Pomôžte nám pomáhať v projekte Odpútaj sa

Pomôžte nám pomáhať

Našou snahou je pomôcť ľuďom liečiť svoje traumy
 a zároveň im finančne pomôcť s prístupom k terapii.

Podporte naše občianske združenie akoukoľvek sumou 
s popisom “dar” zaslaním čiastky na číslo účtu
SK82 0900 0000 0052 0231 9696
Ešte jednoduchšie je si otvoriť mobilnú aplikáciu vašej banky a načítať QR kód.
Ďakujeme!
Odpútaj sa logo biele
© 2024 K slobode o.z.
Ochrana osobných údajov